Boris Giltburg 10.07.2021 kostel Police nad Metují

Začátek: 10. 7. 2021, 18:00

GPS souřadnice: 50.5385017, 16.2345178

Program:

Sergej Rachmaninov: Etudes-Tableaux (výběr)
Sergej Rachmaninov: Nunc Dimittis (Nešpory), autorské aranžmá pro sólový klavír
Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 29 B dur op.106 "Hammerklavier"

Světově ceněný izraelský pianista narozený v Moskvě, Boris Giltburg, je přes svůj široký repertoár v posledních letech stále více uznáván jako přední interpret díla Sergeje Rachmaninova. "Jeho originalita vychází z konvergence srdce a mysli, které slouží neposkvrněná technika motivována hlubokou a trvalou láskou k jednomu z největších skladatelů a klavíristů 20. století."(Gramophone). Boris je držitelem stříbrné ceny v mezinárodní interpretační soutěži Arthura Rubinsteina a v roce 2013 získal první cenu v jedné z nejprestižnějších světových soutěží - v Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Je velkým propagátorem klasické hudby, sám si píše texty do bookletů svých CD a o klavírní tvorbě přispívá články do prestižních hudebních časopisů. Na festivalu Za poklady Broumovska provede výběr etud Sergeje Rachmaninova, duchovní dílo Nunc Dimitus v autorském aranžmá Rachmaninova a náročnou pozdní klavírní sonátu Ludwiga van Beethovena.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům