Ohlášky – 12. dubna 2020 Boží hod velikonoční

12.04.2020

Milí farníci a přátelé

velikonoční svátky to v latinské liturgii paschální mysterium. Pascha znamená přejití, transitus. Izraelský lid utíká z egyptského otroctví přes Rudé moře a poušť do zaslíbené země. Před velikonoční nedělí je ale Velký pátek.

Velký pátek církev slaví ne jako den smutku, ale jako den naděje. Už na kříži slaví Kristovo vítězství nad smrtí.

Kříž jako znamení utrpení a smrtí se stává znamením důvěry a radosti. V kříži vidíme tajemství našeho života. Vidíme to všechno, co náš život křižuje. Pohled na kříž není naplněn úzkosti a smutkem, ale jistotou, že to, co náš život křižuje, nás neničí, ale otevírá na tajemství božské Kristové lásky, která se na kříži naplňuje.

Ve světle velikonoční radosti, zakoušíme, že láska je silnější než smrt. Neexistuje žádná smrt, která by nevústila ve vzkříšení. Není žádné ztroskotání, které by se nemohlo stát novým začátkem. Není tma, která by nebyla ozářena světlem. Není žádné strnutí, které by nerozkvetlo. Kristovo zmrtvýchvstání nám vdechuje naději, že v nás neexistuje vůbec nic, co by nemohlo být proměněno.

Milí farníci a přátelé, přejí vám všem, ať život Vzkříšeného pronikne každého z vás.

Svátky v týdnu

• Začíná velikonoční oktáv
  • Za týden svátek Božího Milosrdenství

Svátost smíření

Po dobu nouzového stavu jenom po domluvě s knězem.

Kancelář

ÚTERÝ 19:00 - 20:00 (po telefonické domluvě)

STŘEDA 9:00 - 10:00 (po telefonické domluvě)

Informace

• Založili jsme náš You Tube kanál - Farnost Police nad Metují - zde budeme příležitostně přidávat naše videa. Klikněte na You Tube na tlačítko "Odebírat", ať Vám žádná naše videonovinka neuteče
  • Seznam přenosů bohoslužeb on-line je k nalezení na www.mseonline.cz
  • Velikonoční svíčky (60 Kč/kus) můžete si vyzvednout v předsíni kanceláře po domluvě s farníky, kteří mají klíče.
  • Srdečně vás zveme k návštěvě našich nových webových stránek: www.farnostpolice.cz
  • a facebookových stránek - Farnost Police nad Metují

Administrátor farnosti:

ThLic. Mgr. JarosławFurtan, Ph.D.

dekanstvi.police@seznam.cz, www.farnostpolice.cz

furtjaro@seznam.cz, www.jaroslawfurtan.com

604 332 699 (ČBK)

777 607 847 (soukromý)